חווית משתמש

Sketch בעדכון גרסה עם נראות חדשה ופיצ׳רים משופרים

רונית קליין | 10 בנובמבר 2016

בעדכון גירסא האחרון של Sketch יש מספר חידושים משמעותיים שממשיכים לעזור לנו, מעצבי חווית משתמש, לעבוד בצורה יעילה יותר. אחת היכולות החדשות שנוספו ל-Sketch בעדכון ה- 41 במספר, היא האופציה לערוך סמל שנמצא בתוך סמל (Nested Symbols Overrides) יחד עם מגוון יכולות נוספות.

בנוסף לשיפורי האפליקציה Sketch מרעננת את המיתוג שלה ומציגה את אייקון ״היהלום הצהוב״ באופן רענן ונקי יותר. העדכון העיצובי לא פסח על האייקונים שבתפריט הניווט, כחלק ממהלך מיתוג אותו ימשיכו לחשוף למשתמשים בשבועות ובחודשים הקרובים.

1-4

קבלת פנים חמה

כשאנחנו פותחים תוכנה חדשה על המחשב שלנו, הרבה פעמים נפתחים חלונות שנועדו לקדם את פנינו ולהציע לנו עזרה. אחרי שהשתמשנו בהם מספר פעמים, החלונות האלה יכולים להפוך למציקים. גם כשפותחים את  Sketch יש חלון כזה, שעבר שינוי בגרסה החדשה.

למי בעצם מיועדים החלונות האלה, ומה באמת המטרה מאחוריהם?
אז נכון, בפעם הראשונה שהמשתמש פותח אפליקציה או תוכנה חדשה, יש משמעות לחלון "ברוך הבא לאפליקציה". חלון כזה יכול לסייע לו להתמצא בתוכנה באמצעות טיפים, לינקים שימושיים, והנעה לפעולה כמו רישום לניוזלטר וכדומה. מצד שני, אם המשתמש כבר רשום לניוזלטר ופותח את התוכנה בפעם החמישית, החלון יכול להפוך למיותר והמשתמש רק יחפש את הצ'קבוקס שמאפשר לו למנוע מהחלון הזה להיפתח שוב בעתיד.

Sketch שקלו לוותר על החלון הזה לגמרי, אבל הם החליטו שממש חשוב להם לקדם משתמשים חדשים כשהם פותחים את התוכנה בפעם הראשונה. חשוב להם להתייחס גם למשתמשים חוזרים ולמצוא דרך להציע להם ערך אמיתי, או במילים אחרות – מה יכול לסייע להם שניה אחרי שהם פותחים את Sketch. למשתמש חוזר חשוב להמשיך בדיוק מהמקום שבו עזב את התוכנה בפעם האחרונה שהשתמש בה. בעמוד המעודכן ישנה הצפה של "מסמכים אחרונים שנפתחו", יחד עם Preview ברור של המסמך. בנוסף, המשתמש יכול לגשת במהירות לטמפלייטים שנשמרו, או לפתוח מסמך חדש בקלות. אם בכל זאת החלון מיותר, כמובן שקיימת אפשרות ברורה וקלה לוותר עליו בעתיד על ידי ביטול הצ׳קבוקס.

2-3

Nested Overrides – עריכת סימבולים

בגירסא החדשה Sketch לקחו את אחד הפיצ'רים החזקים, סימבולים (Symbols), והוסיפו לו כוחות על!

עד היום יכולנו לדרוס תכנים ו/או ותמונות הנמצאות בתוך סימבול שיצרנו. היכולת החדשה מאפשרת לנו לדרוס סימבול שיושב בתוך סימבול אחר.

כדי שהפעולה תעבוד חלק, שימו לב שהסימבול החדש הוא בדיוק באותו הגודל של הסימבול אותו אתם דורסים. היכולת החדשה עוזרת לנו במצבים בהם סימבול מכיל סימבולים נוספים, כמו אייקון או כפתור, למשל, ואנחנו רוצים להציג מצבים נוספים בקלות ובמהירות. אתם יכולים גם לדרוס את הסימבול ולהחליפו בשטח ריק, אם יש צורך במקרה כזה.

איך משתמשים ביכולת החדשה? פשוט. תחת ה-Inspector, לוחצים על ה- Overrides, ושם בוחרים את שם הסימבול אותו רוצים לדרוס, בוחרים את שם הסימבול החדש בפופ אפ שנפתח ונגמר הסיפור!

 

שיפורים נוספים בגירסא החדשה

הגירסא החדשה כוללת שיפורים ויכולות חדשות, והרבה מהם נוצרו בזכות הפידבק שמשתמשים שולחים להם. השיפורים הבולטים כוללים:

אנחנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם החבר'ה ב- Sketch כדי להביא לכם את עדכוני הגרסה והשיפורים של האפליקציה ברגע שהם יוצאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הוספת תגובה בפייסבוק